Inwestycyjny potencjał Wschodniej Polski rośnie – innowacyjny biurowiec

Fabryka Zamość w budowie!

Trwają prace nad budową nowoczesnej inwestycji na terenie Zamościa. Nowoczesny obiekt powstający w regionie ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego i ul. Legionów połączy funkcje biurowo-usługowe, stając się atrakcyjnym punktem na mapie miasta. Budynek realizowany jest w formule generalnego wykonawstwa, a jego naziemna część powstanie w oparciu elementy wykonane w technologii prefabrykacji betonowej. Na jakim etapie są obecnie prace i jakie benefity zaoferuje przyszłym najemcom Fabryka Zamość?

Fabryka Zamość – prace w kondygnacji podziemnej trwają

Powstająca w Zamościu inwestycja rośnie w siłę. To przedsięwzięcie, które prowadzimy we współpracy z samorządem miasta, a zarazem – kolejna realizacja w ramach Programu Fabryka, którego celem jest budzenie potencjału gospodarczego mniejszych miast. Obecnie, po skomplikowanym i czasochłonnym etapie wykopu na trudnym gruncie oraz po usunięciu kolizji z istniejącymi instalacjami, prowadzone są roboty żelbetowe w części podziemnej. Projekt budynku zakłada 4 kondygnacje nadziemne i jedną podziemną, która zostanie wykonana w technologii „białej wanny”. Pozwoli to na profesjonalne zabezpieczenie budynku przed działaniem wilgoci i dodatkowo poprawi bezpieczeństwo użytkowania obiektu, co ma szczególne znaczenie w odniesieniu do wymagających uwarunkowań gruntowych, z jakimi przyszło się nam zmierzyć. W części naziemnej zlokalizowana zostanie przestrzeń parkingowa, a także pomieszczenia socjalne oraz techniczne. Na kolejnym etapie działań planowane jest wylanie płyty fundamentowej i części ścian zewnętrznych w technologii „białej wanny”, a także rozprowadzanie instalacji sanitarnych i elektrycznych w części podziemnej.

Część naziemna stanie się przestrzenią służącą najemcom do prowadzenia działalności biurowo-usługowej. Jej realizacja wykorzysta potencjał prefabrykatów betonowych wykonanych w naszym Zakładzie Prefabrykacji Betonowej w Suchedniowie. Technologia prefabrykacji nie tylko pozwoli skrócić czas budowy w porównaniu do metod tradycyjnych, ale wpisuje się także w założenia zrównoważonego budownictwa. Podobnie jak inne budynki zrealizowane dotychczas w ramach Programu Fabryka, również budowana w Zamościu inwestycja powstaje pod nadzorem BREEAM – jednostki certyfikującej obiekty budowlane w zakresie oddziaływania na środowisko. Wszystko to sprawia, że w połączeniu z nowoczesnymi i estetycznymi rozwiązaniami architektonicznymi Fabryka Zamość ma szansę stać się atrakcyjnym punktem na mapie miasta. Jakie możliwości zaoferuje przyszłym najemcom?

Rozwój regionu i szansa dla inwestorów

Fabryka Zamość to nie tylko inwestycja w rozwój miasta i regionu, ale także szansa na przyciągnięcie do niego przedsiębiorców poszukujących nowych możliwości biznesowych. Na uwagę zasługuje również atrakcyjna lokalizacja – budynek powstanie w rejonie ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego i ul. Legionów, sąsiadując z galerią handlową oraz osiedlem mieszkalnym. Powierzchnia użytkowa Fabryki Zamość będzie równa 7 305,20 m², natomiast przestrzeń przewidziana na parkingi i place utwardzone – 4469,46 m². W obiekcie zaplanowano łącznie 128 miejsc postojowych (46 w garażu podziemnym i 82 na zewnątrz obiektu) oraz 20 miejsc dla rowerów. Innowacyjny design idzie w parze z ekologicznymi rozwiązaniami opracowanymi w technologii zrównoważonego budownictwa, które zostaną wdrożone na kolejnych etapach.

Nowoczesne obiekty, wpływające korzystnie na wizerunek miasta i mobilizujące lokalną społeczność biznesową, mają ogromne znaczenie dla rozwoju obszarów tracących funkcje gospodarcze. Powstająca Fabryka Zamość to odpowiedź na potrzeby inwestorów oraz inkubator sprzyjający działaniu sektora MŚP. Wsparcie dla regionu i postęp prac nie tracą więc tempa – już niebawem innowacyjny obiekt zaistnieje na mapie miasta i regionu jako atrakcyjna lokalizacja koncentrująca życie społeczne i sprzyjająca prowadzeniu biznesu oraz budowaniu wartościowych relacji inwestorskich!